21.02.2020 :
Atma değerlendir, meslek okullarını güçlendir

Meslek liselerindeki gençlerin eğitimine katkıda bulunmak için Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD), ‘Atma Değerlendir, Meslek Okullarını Güçlendir’ sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında firmalar kullanmadıkları, kalibrasyon dışı kalmış, çalışır durumdaki ölçü aletlerini ve laboratuvar ekipmanlarını meslek liselerine hediye ediyor.

Yetişmiş insan kaynağının önemine dikkat çeken TAYSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alper Kanca, “Otomotiv sanayinin en güçlü yanlarından birisi yetişmiş insan gücü. Sanayi için büyük önem taşıyan yetişmiş insan kaynağını sağlayan temel kuruluşlardan biri de meslek liseleri. Sanayimizde istihdam ettiğimiz çalışanların yetkinliklerini artırmak, hepimizin ortak hedefi. Bu nedenledir ki, meslek liselerindeki gençlerimizin eğitimine katkıda bulunmaya TAYSAD olarak önem veriyoruz” diye konuştu. 

ÖLÇÜ ALETLERİ

Kanca, meslek liselerinin pek çoğunda kumpas göremeyen, uygulama yapamadan eğitimini tamamlayan öğrenciler bulunduğunu belirterek, “Firmalarımızda kullanmadığımız, kalibrasyon dışı kalmış, çalışır durumdaki ölçü aletlerini ve laboratuvar ekipmanlarını toplayıp meslek liselerimize hediye etmeye, öğrencilerimizin kullanımına sunmaya karar verdik. Bu amaçla, ‘Atma Değerlendir, Meslek Okullarını Güçlendir’ sloganıyla önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdik. Bu yılın başlarında pilot çalışmasını yürüttüğümüz ve kısıtlı bir bölgede hayata geçirdiğimiz projemize üyelerimizin gösterdiği ilgi ve okul yöneticilerinin, öğrencilerin teşekkür dolu mektupları bizi projemizi daha geniş çapta duyurmaya ve yaygınlaştırmaya yöneltti. Ekim ayında tüm üyelerimize duyurduğumuz projeye çok olumlu tepkiler alıyoruz ve bu bizi daha da cesaretlendiriyor” dedi. 

Projeye katılmak isteyen sanayiciler; kumpas, mikrometre, mihengir, komparatör saatleri, kalibrasyon mastarları, elektronik hassas teraziler, mikroskop, profil projeksiyon, sertlik ölçme, dijital/analog multimetre gibi taşınabilir boyuttaki ölçü aletlerini 23 Nisan 2014’e kadar TAYSAD’a kargo ile iletebilir.

01/01/2014

Bu haber 12987 kişi tarafından okundu.

Bu Habere Yorum Yap
Bu habere yorum yapılmadı.

 

adınız ve soyadınız lütfen! minimum 7 karakter! maksimum 50 karakter!.   zorunlu alan. minimum 20 karakter. maksimum 500 karakter!

Sayısal Yazılım

Neden Liberal Gazete?

bilgi@liberalgazete.com

© Copyright - 2013 Liberal Gazete