21.01.2018 :
G-20 Üyeleri Arasında IŞİD'e Destek Verenler Var

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, terör örgütü IŞİD'e 40 ülkeden finansal destek sağlandığını, bu ülkeler arasında G-20 üyelerinin de olduğunu iddia etti. Ancak herhangi bir ülkenin ismini zikretmedi. Moskova merkezli Sputnik haber ajansının bildirdiğine göre Putin, zirve sonunda düzenlediği basın toplantısında, liderlere, IŞİD'in finansman kanallarına ilişkin bilgi verdiğini aktardı. Rus lider, “Meslektaşlarıma, teröristlerin yasa dışı petrol ticaretinin boyutlarını ortaya koyan, uzaydan ve uçakla çekilen fotoğrafları gösterdim. (Fotoğraflarda görülen) petrol yüklü konvoyların uzunluğu onlarca kilometreyi buluyor.” ifadelerini kullandı. G-20 ülkeleri Almanya, Arjantin, Avustralya, Brezilya, Çin, Endonezya, Fransa, Güney Afrika, Güney Kore, Hindistan, İngiltere, İtalya, Japonya, Kanada, Meksika, Rusya, Suudi Arabistan ve Türkiye'den oluşuyor.

Suriyeli Muhaliflere Destek Vermeye Hazırız

Putin, Rusya'nın Suriyeli muhaliflere IŞİD'e karşı destek vermeye hazır olduğunu da açıkladı. Putin, “Suriye'de silahlı muhaliflerin bir kısmının Rusya'nın da desteğiyle IŞİD'e karşı yoğun askeri eylemler başlatılması mümkün. Biz havadan destek vermeye hazırız. Eğer bu gerçekleşirse, siyasi çözüm süreci için iyi bir temel teşkil edebilir.” dedi. Bu çerçevede ABD, AB, Suudi Arabistan, Türkiye ve İran'ın desteğine ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

16/11/2015

Bu haber 4613 kişi tarafından okundu.

Bu Habere Yorum Yap
Bu habere yorum yapılmadı.

 

adınız ve soyadınız lütfen! minimum 7 karakter! maksimum 50 karakter!.   zorunlu alan. minimum 20 karakter. maksimum 500 karakter!

Sayısal Yazılım

Neden Liberal Gazete?

bilgi@liberalgazete.com

© Copyright - 2013 Liberal Gazete