03.04.2020 :
MDB; Konu HDP Olunca Hukukun Hiçbir Kuralı işlemiyor

HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, 7 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye'de iklimin bir anda değiştiğini ve HDP'ye yönelik, "illegal gösterme" kampanyası başlatıldığını iddia etti. 

Siyasilerin yargıya verdiği talimatla HDP'liler hakkındaki fezlekelerin hızla hazırlandığını ve Adalet Bakanlığına gönderildiğini öne süren Beştaş, söz konusu HDP olunca hukukun hiçbir kuralının işlemediğini iddia etti. 

HDP milletvekillerine yönelik fezlekelerin yine biriktirilmeye başlandığını ve Meclise gönderildiğini belirten Beştaş, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutuksuz yargılandığı dava dosyalarının ışık hızı ile görüldüğünü, ancak tutuklu yargılandığı davanın yargılamasının ise bilinçli bir şekilde halen başlatılmadığını savundu. 

Demirtaş'ın yargı sürecine ilişkin bilgileri paylaşan Beştaş, "Söz konusu Demirtaş ve HDP'li milletvekilleri olunca yargı yerine göre emekliyor; yerine göre de ışık hızıyla ilerliyor. Emeklediği dönem, 'duruşma günü verilmesin, tahliye olabilir, yavaşlatalım' sürecidir. Vekilliği düşürülecekse ışık hızıyla yapıyorlar. Yüksekdağ ve Nursel Aydoğan'da olduğu gibi." diye konuştu. 

Beştaş, bir gazetecinin, "Başkanlık Divanından, HDP milletvekilleri Tuğba Hezer Öztürk ve Faysal Sarıyıldız'ın milletvekilliklerinin düşürülmesine yönelik Karma Komisyona sevk edilmesi kararı çıktı. Ne düşünüyorsunuz?" sorusuna "Işık hızı meselesi tam da buna uyuyor." yanıtını verdi.

24/05/2017

Bu haber 6062 kişi tarafından okundu.

Bu Habere Yorum Yap
Bu habere yorum yapılmadı.

 

adınız ve soyadınız lütfen! minimum 7 karakter! maksimum 50 karakter!.   zorunlu alan. minimum 20 karakter. maksimum 500 karakter!

Sayısal Yazılım

Neden Liberal Gazete?

bilgi@liberalgazete.com

© Copyright - 2013 Liberal Gazete