30.03.2020 :
Hastayı, Onu Tedavi Edecek Sağlıkçısıyla Buluşturun

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, sağlık alanından mezun olup, atama bekleyen bir grup sağlıkçıyla TBMM'de basın toplantısı düzenledi. 

İrgil, "Hastayı, onu tedavi edecek, derman olacak sağlıkçısıyla buluşturun, sağlıkçıları da hastalarına kavuşturun." dedi. 

İrgil, hükümete, "Hastayı, onu tedavi edecek, derman olacak sağlıkçısıyla buluşturun, diğer taraftan da sağlıkçıları hastalarına kavuşturun. Arkadaşlarımız yeni mezun olmuşlar, heyecanlılar, hizmet etmek istiyorlar. Sağlık Bakanlığının vicdanına sesleniyorum ancak bu devlet sadece vicdanla yönetilmez, sadece liyakatla yönetilmez, adaletle, hukukla yönetilir. Hukuken resmi ataması olduktan, maksimum 90 günde atamasını bitirmek zorundasınız. Hukuku çiğniyorsunuz." diye seslendi. 

Anestezi teknikeri, tıbbi sekreter, hemşire, radyoloji teknikeri gibi sağlık alanında eğitimlerini tamamlamış, sağlık ordusuna katılmak üzere bekleyen bu gençlerin, yasal süresiyi aşmasına rağmen halen atamalarının yapılmadığını belirten İrgil, "Bu insanların atama istediği zannedilebilir. Atamaları yapıldı, bir devlet kurumuna atandı, devlet memuru. Ama bu insaların atamaları, güvenlik soruşturması, bürokratik yoğunluk ve diğer bahanelerle bekletiliyor. Mevcut işlerinden de ayrılmış, 6-7 aydır işsiz, maaş alamıyorlar." ifadelerini kullandı. 

Tıbbi sekreter ve anestezi teknikeri olarak ataması yapılan sağlıkçılar da söz alarak, 6-7 aydır güvenlik soruşturması nedeniyle mağdur olduklarını söylediler. 

09/01/2018

Bu haber 4963 kişi tarafından okundu.

Bu Habere Yorum Yap
Bu habere yorum yapılmadı.

 

adınız ve soyadınız lütfen! minimum 7 karakter! maksimum 50 karakter!.   zorunlu alan. minimum 20 karakter. maksimum 500 karakter!

Sayısal Yazılım

Neden Liberal Gazete?

bilgi@liberalgazete.com

© Copyright - 2013 Liberal Gazete