30.03.2020 :
Faydasız, Amaçsız, Laf Olsun Torba Dolsun

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen'in, katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında çirkin iftiralarda bulunduğunu söyledi. 

Pekşen'i hakaret içeren ifadelerinden dolayı kınadığını belirten Cora, "Ramazanda yalan söyleyinin bayramda yüzü kara olur. Ama bunun için yüzde ar hissinin olması gerekir. Yalanı şerbetleyenden de bunu beklemek mümkün değildir." diye konuştu. 

Her bireyin kendine göre bir dünya görüşünün olabileceğini, bunun düşünce hürriyetinin yansıması olduğunu söyleyen Cora, ancak bazı hallerde bireylerin toplumun ortak faydası için aralarındaki görüş ayrılıklarını bir kenara bırakabileceğini, bunun da hoşgörü ve dayanışmanın bir örneğini teşkil edeceğini belirtti. 

Cora, "Memlekette bir dikili taşı olmayanların bize milliyetçiliği öğretecek durumu yoktur. Milletin aşında, tuzunda olmayanların milete ve milletin adamına zehir kusmalarına asla müsaade etmeyeceğiz." dedi. 

Cora, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yaşanan Yenikapı ruhunun bu birlikteliğin en güzel örneklerinden olduğunu vurgulayarak, bütün liderlerin Türk bayrağı rozetleriyle milletin huzurunda birlik ve beraberlik mesajı verdiğini dile getirdi. 

Pekşen'in, "faydasız, amaçsız, laf olsun torba dolsun" cihetinden sözler söylediğini, her seçimden zaferle çıkan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'a "çamur attığını" ifade eden Cora, şöyle konuştu: 

"Memlekette bir dikili taşı olmayanların bize milliyetçiliği öğretecek durumu yoktur. Milletin aşında, tuzunda olmayanların milete ve milletin adamına zehir kusmalarına asla müsade etmeyeceğiz. MHP lideri Bahçeli'nin de ifadeleri, bize göre ülkesinin bekasını siyasi ikballer üzerinde gören bir anlayışın yansımasıdır. Birlikteliği sağladığımız her durumda ülkemiz, milletimiz kazanmıştır. Bahçeli'nin ifadeleri bir kez daha teyit ediyor ki Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği tüm siyasi partilerin geleceğinden önemlidir. Uzlaşıdan rahatsız olanlar ülkemiz adına art niyet taşıyanlardır. Burada birleşenler siyasi partiler değil milletin ta kendisidir. Milletin birliğini istemeyenlerin, milletin yararına bir şey isteyeceğini düşünmek de akılla bağdaşmamaktadır." 

15 Temmuz darbe girişimine "kontrollü darbe" ve "251 şehidin katili devlettir" diyenlerin Yenikapı ruhunu zehirlediğini belirten Cora, "Siyasi prensipleriniz yoksa çıkarlarınız için her türlü gayrimeşru ve illegal yola başvurabilirsiniz. CHP'lilerin de içinde bulunduğu durum bundan ibarettir." dedi.

11/01/2018

Bu haber 5570 kişi tarafından okundu.

Bu Habere Yorum Yap
Bu habere yorum yapılmadı.

 

adınız ve soyadınız lütfen! minimum 7 karakter! maksimum 50 karakter!.   zorunlu alan. minimum 20 karakter. maksimum 500 karakter!

Sayısal Yazılım

Neden Liberal Gazete?

bilgi@liberalgazete.com

© Copyright - 2013 Liberal Gazete