30.03.2020 :
Bilim ve Teknoloji Haberleri

Teknoloji Transfer Ofisleri İçin Destek

TÜBİTAK, 10 üniversiteye daha Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) desteği verecek. Destek sürecinin başlatılması için TÜBİTAK ile üniversiteler arasında sözleşme imzalandı. İmza törenine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da katıldı.

Almanyadaki Türkler Medar-ı İftiharımız

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık dünyada teknoloji ve bilim ile uğraşan öncelikle Türk bilim insanlarının arzu ederlerse Türkiye'de ya da bulundukları toplumda kalarak Türkiye ile çok daha yakın işbirliği yapmalarını arzu ettiklerini söyledi.

Sekiz Çekirdekli Android Phablet

Tayvan merkezli BungBungame şirketi, güçlü donanıma sahip düşük bütçeli Android phablet geliştirdi. Sekiz çekirdekli ilk mobil cihaz olan ‘Project S’ için sadece 299 dolar fiyat belirlendi.

10 Üniversiteye Teknoloji Transfer Ofisi Desteği

TÜBİTAK, üniversiteler bünyesindeki Teknoloji Transfer Ofisleri’nin (TTO) güçlendirilmesi ve yenilerinin kurulmasının teşvik edilmesi amacıyla 10 üniversiteye daha yıllık 1 milyon liraya kadar hibe desteği verecek.

GÖKTÜRK-2 Uydusu, Yörüngede 1. Yılını Tamamladı

Türkiye'nin yüksek çözünürlüklü yerli keşif uydusu GÖKTÜRK-2, yörüngede birinci yılını tamamladı. Dünya etrafında 5 bin tur atan uydu, bir yılda 2 bin 400 görüntü çekti.

TÜBİTAK Hava Aracı Takip Sistemini Geliştirdi

TÜBİTAK, yaşanan helikopter kazalarından sonra başlattığı çalışmalar ile Hava Aracı Takip Sistemi (HATS) geliştirdi. Sistemin kullanıldığı hava araçları anlık takip edilerek her hangi bir kaza anında kısa sürede hava aracına ulaşılabilecek.

Radarların Mikro Entegre Devreleri Türkiye'de ...

Savunma Sanayii Müsteşarlığında, mikro entegre devrelerin tasarım ve üretim teknolojilerinin geliştirilmesi amacıyla ASELSAN, TÜBİTAK BİLGEM ve MKR-IC arasında SiGE Kütüphane Projesinin sözleşmesi imzalandı.

Yeni Teknoloji ve Buluşlar İnovasyon Fuarı'nda...

TÜBİTAK’ın desteğiyle düzenlenen “İnovasyon Türkiye Fuarı” bu yıl ikinci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. Yenilikçi proje ve teknolojilerin sergilendiği fuarda TÜBİTAK standı ziyaretçi akınına uğradı.

Türkiye’nin En Prestijli Bilim Ödülleri Başvurusu

Türkiye’nin En Prestijli Bilim Ödülleri İçin Başvurular Başladı

Füzeyi Çinliler Yapacak MİLGEM Yenilenecek

Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında dün toplanan Savunma Sanayi İcra Komitesi toplantısında çok kritik kararlar alındı. Türkiye’nin uzun zamandır beklediği “Uzun Menzilli Füze Savunma Sistemi” ihalesi Çin’in CPMIEC firmasına verildi.

Dijital Şantaj Tuzağına Düşmeyin

Son dönemde kişi ve şirket verilerini izinsiz şifreleyip karşılığında şantajla para isteyen dolandırıcılık yönteminde tüm dünyada yüzde 200'lik bir artış gözlemlendi.

F-16'lar Uzaktan Kumanda ile Uçuruldu!

Türkiye'de dahil olmak üzere dünyada birçok ülkenin hava kuvvetleri tarafından kullanılan F-16 uçaklarını imal eden Locheed Martin firması F-16'ları ilk kez pilotsuz olarak, uzaktan kumandayla uçurduğunu açıkladı

Türkiye, İlk Yerli Haberleşme Uydusunu Yapacak

TÜBİTAK, yerli haberleşme uydusu TÜRKSAT 6A’nın geliştirilmesi ve üretimi için yüksek bütçeli projelere yüzde 100 Ar-Ge desteği verecek.

Türkiye'nin İlk Yerli Füze Yakıtı Üretildi

TÜBİTAK, yurtdışından ithal edilen füze yakıtını yerli imkânlarla üretti. Füze yakıtının dünyada sadece birkaç gelişmiş ülke tarafından üretildiğinin altını çizen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, "Stratejik bir ürün olan füze yakıtı kolay te

iPhone Satış Rekoru Kırdı

Apple 'ın 21 Eylül'de satışa sunduğu iPhone 5S ve 5C telefonları satın almak için mağazaların önünde oluşan uzun kuyruklar yeni bir rekorun da habercisiydi.

Gelecek Linuxta

Bu sözler, Windows sayesinde çok para kazanan dev bir isme ait. İşte o isim ve söyledikleri... LinuxCon etkinliğinde söz alan Newell, PC sektörünün büyük isimlerinden bazılarının önümüzdeki yıllarda sektörden çekileceğini, pazarın inovasyon dostu ve açık
Sayısal Yazılım

Neden Liberal Gazete?

bilgi@liberalgazete.com

© Copyright - 2013 Liberal Gazete