30.03.2020 :
Dünya'dan Haberler

Avrupa Birliği, Kendi Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmeli

NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı’na katılmak üzere Belçika’nın başkenti Brüksel’e hareketi öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB konusundaki bir soru üzerine, "Avrupa Birliği'nden kopmak diye bir derdimiz yok. Avrupa Birliği de Türkiye'yi kendi kapısında dilenci mesabesinde göreme

İsrail ve Filistin Barışı İçin Her Şeyi Yapma Niyetindeyim

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Orta Doğu ziyaretleri kapsamında İsrail ziyaretinden sonra Filistin’e geçti. Trump’ın Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile yaptığı görüşmenin ardından Beytüllahim’de yapılan ortak basın toplantısında her iki lider de barış müzakerelerine geri dönüş mesajları verdiler.

KEİ Üye Ülkelerin Başarısıdır

Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütünün (KEİ) 25. kuruluş yıl dönümü zirvesi oturumunun ardından basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, “Türkiye, Karadeniz bölgesinin huzuru ve refahını sağlamak için yapılacak çalışmaları desteklemeye devam edecek” dedi

Suriye Savaşı ve ABD Ziyareti...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Suriye'deki gelişmeler ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ABD Ziyaretinin Tırnak İçindeki Başarısı Fotoğraf Vermek...

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Grup Yönetim Toplantı Salonu'nda basın mensuplarıyla sohbet toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump görüşmesine değindi.

Demokrasi için Savaşanlar Dünyanın Her Yerinde Görüldü

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin, "Demokrasi ve özgürlükleri için savaşan insanların o görüntüleri dünyada ve Amerika'da herkes tarafından görüldü. Bence herkes bu korkunç olayın kahramanları ve şehitlerine hayranlık duyuyordur." dedi.

G-20 Üyeleri Arasında IŞİD'e Destek Verenler Var

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, terör örgütü IŞİD'e 40 ülkeden finansal destek sağlandığını, bu ülkeler arasında G-20 üyelerinin de olduğunu iddia etti. Ancak herhangi bir ülkenin ismini zikretmedi.

G20 Liderler Zirvesinde Teröre Karşı Ortak Mücadele Kararı

İmza atılan "Terörizmle mücadele hakkında G20 Bildirisi"nde, 13 Kasım'da Paris'te ve 10 Ekim'de Ankara'da düzenlenen "menfur" terör saldırısının en güçlü şekilde kınandığı belirtilerek, "Saldırılar, tüm insanlığa yapılan kabul edilemez bir hakarettir.

Fransa'dan IŞİD'in Kalesi Rakka'ya Hava Saldırıları

Fransız savaş uçakları, IŞİD'in Suriye'deki kalesi olarak görülen Rakka kentine hava saldırıları düzenliyor. Fransa Savunma Bakanlığı, bombardımana 10 savaş uçağının katıldığını duyurdu.

AB Komisyonu, Hürriyet'e Saldırıyı Endişeyle İzliyoruz

Son dönemde Türkiye’deki medya özgürlüğü alanında yaşanan gelişmelere ilişkin sıkça açıklama üzerine açıklama yapmak durumunda kalan Avrupa Birliği Komisyonu, önceki gece Hürriyet’e yönelik olarak düzenlenen saldırıya ilişkin haberleri endişeyle izlediğini duyurdu.

Irak'ta Stadyum İnşaatında Çalışan 18 Türk işçi Kaçırıldı

Irak'ta stadyum inşaatında çalışan ve şantiyeden kaçırılan 18 Türk işçinin kurtarılması için Bağdat'ta temaslarda bulunan CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Meclis'te basın toplantısı düzenledi.

Obama Irak'a 1500 Asker Daha Gönderiyor

ABD Başkanı Barack Obama, Irak’a bin 500 asker daha gönderilmesi için orduya yetki verdi. Yeni gönderilecek askerlerle birlikte Irak’taki Amerikan askerlerinin sayısı 3 bin civarına ulaşacak.

İnsanlık, Mescidi Aksa ve Kudüs'e Sahip Çıkmalı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, barış kenti olması gereken Kudüs'ün İsrail'in tutumu sebebiyle çatışmaların, zulümlerin, barbarlığın sergilendiği bir şehir haline dönüştüğünü belirterek "Mescid-i Aksa'ya bütün dünyanın, Müslümanların. Bütün insanlığa Mescidi Aksa ve Kudüs'e sahip çıkma çağrısında bulunuyorum. Kudüs tek bir dinin hâkim

Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım TBCCI Konuğu

Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım, onur konuğu olarak davet edildiği Türk-İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TBCCI) 34. kuruluş yıldönümü galasında bir açılış konuşması yaptı. Bakan Yardımcısı Yıldırım konuşmasında; TBCCI tarafından gerçekleştirilen bu ve benzeri organizasyonların iki ülke ticari ve ekonomik ilişkilerine

İngiltere'den IŞİD'e Hava Saldırısı

İngiltere Savunma Bakanlığı, İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri'nin (Royal Air Force) salı günü Irak'a ilk hava saldırısını düzenleyerek, IŞİD'e ait bir cephaneliği ve makineli tüfek yerleştirilmiş bir aracı yok ettiğini açıkladı.

Katalonya’da Bağımsızlık Referandumu Tarihi Belli Oldu

İspanya’nın özerk Katalonya Bölgesi Başkanı Artur Mas 9 Kasım’da bağımsızlık referandumunun düzenlenmesine ilişkin kararnameyi imzaladı. Katalanlar referandumda bağımsızlığı oylamak için 9 Kasım’da sandığa gidecek.

IŞİD'in İslam İle Alakası Yoktur

IŞİD'in İslam'la alâkası olmadığını, çünkü İslam dinin terörü asla tecviz etmediğini, yol vermediğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çünkü bizim dinimiz İslam bir barış dinidir, kelime anlamı itibarıyla da barışın ta kendisidir" dedi.

BM Bölgesel Sorunlara Ağırlığını Koymalıdır

BM 69. Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgesel çatışmaların arttığı ve binlerce masum insanın hayatını kaybettiği bir dönemde Birleşmiş Milletler’in işlevlerini yerine getiremediğini vurguladı. Bundan dolayı bu kuruma olan güven

İran Olmasaydı IŞİD, Kuzey Irak'ı Almıştı

Devlet televizyonundaki bir programda konuşan Hacızade, Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Güçleri'nin Komutanı Kasım Süleymani'nin, 70 kişiyle IŞİD'in Erbil'e yürümesini ve bu şehri ele geçirmesini engellediğini öne sürdü. Tuğgeneral Hacızade, IŞİD

ABD, IŞİD'i Ateş Altına Aldı

Amerika Birleşik Devletleri öncülüğündeki koalisyon güçleri Suriye’deki IŞİD hedeflerini havadan vurmaya devam ediyor. Düzenlenen hava saldırıları 4 saatten fazla sürdü. Operasyon görüntüleri Pentagon tarafından medyaya dağıtıldı.
Sayısal Yazılım

Neden Liberal Gazete?

bilgi@liberalgazete.com

© Copyright - 2013 Liberal Gazete