10.12.2017 :
Siyaset Haberleri

Her Türlü Kara Habere Hazır Olmak Zorundayız.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, açlık grevi yapan tutuklu Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya ilişkin, "Bir hekim olarak söyleyebilirim ki her türlü kara habere hazır olmak zorundayız." dedi.

FETÖ Darbe Girişmini Araştırma Komisyonu Raporu Eleştirisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin Meclis Araştırma Komisyonunun taslak raporuna ilişkin değerlendirmede bulundu.

Yüksek Teknoloji için Bütün İmkanlar Seferber Edilmeli

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, tvitter hesabından yaptığı açıklamada; islam dünyasındaki bölünmüşlükten bahsederek, Ülkemizin karşı karşıya olduğu tehliklere dikkat çekti. Devamında ülke yöneticilerine dış politika ile ilgili tavsiyelerde bulunurken, savunma sanayinin yerliliği konusunun önemine vurgu yaptı.

Zeytinlik Alanları Yağmalanmayacak, Teknoloji Üretilecek

Toplantıda söz alan milletvekilleri tasarıya ilişkin görüşlerini dile getirirken, muhalefet milletvekilleri, tasarının; "kamu yararı kararı alınan yatırımlar için zeytinlik sahalarında yatırım yapılmasına Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca izin verilmesi" maddesine yoğun eleştiri getirdi.

MDB; Konu HDP Olunca Hukukun Hiçbir Kuralı işlemiyor

HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, 7 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye'de iklimin bir anda değiştiğini ve HDP'ye yönelik, "illegal gösterme" kampanyası başlatıldığını iddia etti.

CHP GRUP TOPLANTISI (23.05.2017)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "19 Mayıs Bayramı'nı kutlamak ne zamandan beri suç olmaya başladı? Diğer belediyelere izin verirsin, hangi gerekçeyle Beşiktaş Belediyesine izin vermiyorsun? Valiysen valiliğini yapacaksın. Bize sarayın valisi değil devletin valisi lazım." dedi.

MHP GRUP TOPLANTISI (23.05.2017)

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Kripto damarın kesilip atılması, kılık değiştirmiş, usul ve üslup açısından kendisini emniyete almış FETÖ’nün siyasi ayağının darmadağın edilmesi artık milli bir seferberlik ruhuyla ele alınmalıdır." dedi.

HDP GRUP TOPLANTISI (23.05.2017)

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, HDP'nin 3. Olağanüstü Kongresi'nde eş genel başkanlığa seçilmesinin ardından katıldığı ilk HDP TBMM Grup Toplantısı'nda gündemdeki konuları değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanlığına Seçildi

AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresinde Genel Başkanlığa seçilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı teşekkür konuşmasında “Yeni dönemde her bakımdan çok daha büyük işler başarmanın mücadelesini vereceğiz. Önümüzdeki aylar Türkiye’nin terörle mücadeleden ekonomiye, hak ve özgürlüklerin genişletilmesinden yatırımlara kadar her alanda

AKP Kongresi, FETÖ ve Sözcü ile İlgili Açıklamalar...

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'ne parti olarak temsilci göndermediklerini belirtti.

CB'nın AKP Üyeliği ve Genel Başkanlığı Hukuki Değil

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'ne ve yapılacak genel başkanlık seçimine değindi. Yürürlükte olan Anayasanın ve Cumhurbaşkanlığı Seçimi Kanunu'nun cumhurbaşkanının parti üyeliğinin ve genel başkanlığının hukuken mümkün olmadığını ortaya koyduğu

"Evet" Çıktı. Siyasi Hayatım Bu Dönem Sonu Bitiyor...

CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, referandum sürecinde "evet" çıkması halinde bir daha milletvekili adayı olmayacağını açıkladığını anımsatarak, Meclisteki siyasi hayatını bu dönem sonunda bitireceğini ve siyasete farklı görevlerle devam etmeyi planladığını belirtti.

Açlık Grevlerine Yetkililerin Bir Sözü Olmalı...

HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında KHK ile işlerine son verildiği gerekçesiyle açlık grevi yapan eğitimci Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya ilişkin yetkililerin bir sözü olması gerektiğini ama halen hükümet, Başbakan veya Cumhurbaşkanından bir ses olmadığını savundu.

Fransa Dışişleri Bakanı TBMM'de

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin, "Çok kötü bir gece geçirdik. Bu bir yerde demokrasi sınavı gibi oldu. Sonuçta toplum demokrasiyi özümsediğini gösterdi ve hep birlikte bir darbeyi önledi." dedi.

İktidar, Başkanlık Sisteminin Detaylarını Açıklamıyor

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta da başkanlık sisteminin tartışıldığına işaret ederek, iktidar partisinin referandumun tarihini konuştuğunu, ancak başkanlık sisteminin içeriğine yönelik herhangi bir açıklamada bulunmamasını garipsediklerini söyledi.

Başkanlık Sistemine Hayır Diyeceğiz

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Isparta Milletvekili Nuri Okutan, Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz ve Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, AK Parti'nin başkanlık sistemiyle ilgili Anayasa değişikliği teklifinin TBMM Genel Kuruluna gelmesi durumunda hayır oyu kullanacaklarını açıkladıl

Batılılar Darbenin Nasıl Yok Edildiğini Anlayamadılar

Bizim amacımız moralleri bozmak değil, moralleri yükseltecek sorumluluk anlayışı içinde hareket etmek. Yenikapı ruhu diyoruz. Yenikapı ruhunun anlamı ne? Hatırlayın darbe gecesini. Orada rozetler bir kenara bırakıldı, ideolojiler terk edildi. Kendi kimliklerimizi bir kenara bıraktık. Bayrağımızı, bağımsızlığımızı milletimizin ge

Bazıları Bugünün Şartlarının Farkında Değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, muhtarlar toplantısında Lozan'a gönderme yaparak "Türkiye'nin 1923 şartlarında olmadığını, bugünün şartlarının son derece farklı olduğunu, bazılarının da bunun farkına varmadığını" söylediğini anlattı.

Yurttaşların İradesi Siyasilerin Ortak Tutumunu Boşa Çıkardı

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini, yurttaşların demokrasiye sahip çıkma iradesinin ve siyasi partilerin ortak tutumunun boşa çıkarttığını belirtti.

Musul Dış Politikadaki En Büyük Yenilgimizdir.

Değerli arkadaşlarım, dış politikaya kısaca değinmek isterim. Dış politika milli olmak zorundadır -Her yerde söyledim- çünkü dış politika ortak üretilmesi gereken ve ülkenin çıkarları üzerine inşa edilmesi gereken bir politikadır.
Sayısal Yazılım

Neden Liberal Gazete?

bilgi@liberalgazete.com

© Copyright - 2013 Liberal Gazete