30.03.2020 :
Siyaset Haberleri

Faydasız, Amaçsız, Laf Olsun Torba Dolsun

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen'in, katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında çirkin iftiralarda bulunduğunu söyledi.

Türkiye'de Gazeteciler Özgür Değil, İstediğini Yazamıyor

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, AK Parti iktidarları döneminde özgür basının ortadan kalktığını belirterek, "Türkiye'de gazeteciler özgür değil, istediğini yazamıyor, yazdığı takdirde bir sabah ansızın gözaltına alınabileceğini düşünüyor. AK Parti'ye sesleniyorum, gazetecilik suç değildir, gazeteciliği suç olarak görme

Aydemir'den Yerli ve Milli Gazetecilik Vurgusu

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarının gününü kutladı.

MHP GRUP TOPLANTISI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin bina edilmesini tavizsiz şekilde desteklediklerini söyledi.

RTE Macron Karşısında Eşit Bir Pozisyon Sergileyemedi

Aytun Çıray, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron karşısında eşit bir pozisyon sergileyemediğini savunarak, bunun millet için onur kırıcı olduğunu söyledi. Ne Ecevit ne Demirel ne de Erbakan ve diğerleri böyle hakaretamiz ifadelere izin vermediler dış dünyada.

HDP GRUP TOPLANTISI

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, partisinin TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bilgen, bazı milletvekillerinin cezaevinde bulunmasını eleştirerek, bunun demokratik siyaseti mahkum etmek olduğunu savundu.

Birçok Konu OHAL KHK'ları İle Düzenleniyor...

OHAL ilk ilan edildiğinde vatandaşın hayatında hiçbir değişiklik olmayacağının söylendiğini hatırlatan Özel, birçok konunun OHAL KHK'ları ile düzenlendiğini belirtti.

Bu Şekilde Türkiye'de Demokrasiden Bahsetmek Mümkün Değildir

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, dün bir sosyal paylaşım sitesinde, kendisinin yazdığı iddia edilen bir paylaşımda bulunulduğunu anımsatarak, şahsı üzerinde bir operasyon yapıldığını savundu.

Yapılan Düzenlemenin İşçilerin Yarasına Merhem Olmaktan Uzak

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, taşeron işçilerin kamuda sürekli işçi kadrosuyla istihdam edilmesine ilişkin 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyi eleştirdi.

CHP'nin Adayı Hiç Şüphesiz CHP'li Olacaktır

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, cumhurbaşkanlığı seçiminde birinci tura ittifakla girmenin gündemlerinde olmadığını belirterek, "CHP'nin adayı hiç şüphesiz CHP'li olacaktır.

Her Türlü Kara Habere Hazır Olmak Zorundayız.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, açlık grevi yapan tutuklu Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya ilişkin, "Bir hekim olarak söyleyebilirim ki her türlü kara habere hazır olmak zorundayız." dedi.

FETÖ Darbe Girişmini Araştırma Komisyonu Raporu Eleştirisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin Meclis Araştırma Komisyonunun taslak raporuna ilişkin değerlendirmede bulundu.

Yüksek Teknoloji için Bütün İmkanlar Seferber Edilmeli

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, tvitter hesabından yaptığı açıklamada; islam dünyasındaki bölünmüşlükten bahsederek, Ülkemizin karşı karşıya olduğu tehliklere dikkat çekti. Devamında ülke yöneticilerine dış politika ile ilgili tavsiyelerde bulunurken, savunma sanayinin yerliliği konusunun önemine vurgu yaptı.

Zeytinlik Alanları Yağmalanmayacak, Teknoloji Üretilecek

Toplantıda söz alan milletvekilleri tasarıya ilişkin görüşlerini dile getirirken, muhalefet milletvekilleri, tasarının; "kamu yararı kararı alınan yatırımlar için zeytinlik sahalarında yatırım yapılmasına Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca izin verilmesi" maddesine yoğun eleştiri getirdi.

MDB; Konu HDP Olunca Hukukun Hiçbir Kuralı işlemiyor

HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, 7 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye'de iklimin bir anda değiştiğini ve HDP'ye yönelik, "illegal gösterme" kampanyası başlatıldığını iddia etti.

CHP GRUP TOPLANTISI (23.05.2017)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "19 Mayıs Bayramı'nı kutlamak ne zamandan beri suç olmaya başladı? Diğer belediyelere izin verirsin, hangi gerekçeyle Beşiktaş Belediyesine izin vermiyorsun? Valiysen valiliğini yapacaksın. Bize sarayın valisi değil devletin valisi lazım." dedi.

MHP GRUP TOPLANTISI (23.05.2017)

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Kripto damarın kesilip atılması, kılık değiştirmiş, usul ve üslup açısından kendisini emniyete almış FETÖ’nün siyasi ayağının darmadağın edilmesi artık milli bir seferberlik ruhuyla ele alınmalıdır." dedi.

HDP GRUP TOPLANTISI (23.05.2017)

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, HDP'nin 3. Olağanüstü Kongresi'nde eş genel başkanlığa seçilmesinin ardından katıldığı ilk HDP TBMM Grup Toplantısı'nda gündemdeki konuları değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanlığına Seçildi

AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresinde Genel Başkanlığa seçilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı teşekkür konuşmasında “Yeni dönemde her bakımdan çok daha büyük işler başarmanın mücadelesini vereceğiz. Önümüzdeki aylar Türkiye’nin terörle mücadeleden ekonomiye, hak ve özgürlüklerin genişletilmesinden yatırımlara kadar her alanda

AKP Kongresi, FETÖ ve Sözcü ile İlgili Açıklamalar...

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'ne parti olarak temsilci göndermediklerini belirtti.
Sayısal Yazılım

Neden Liberal Gazete?

bilgi@liberalgazete.com

© Copyright - 2013 Liberal Gazete