30.03.2020 :
Türkiye'den Haberler

TBMM Genel Kurulu...

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, tüm vatandaşların genel sağlık sigortası kapsamında olduğunu belirterek, "Herkes bu şemsiyenin altındadır. Kanunumuza göre herhangi bir vatandaşımızın sağlık kapsamı dışında kalması mümkün değildir." dedi.

Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Toplandı

Komisyon bünyesinde oluşturulan Kırsal Alanda Kadının Güçlendirilmesi ve Kırsalda Kadın Girişimciliğinin Desteklenmesi Alt Komisyonu, AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç başkanlığında toplandı. Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, kadın girişimcileri dinledi.

Adam Kayırma ve Ayırmaya Zemin Hazırlanıyor

Sarıbal, taşeron işçilerin hepsine kadro verilmeyeceğini, 26 özel bütçeli kuruluş ile 26 farklı Kamu İktisadi Teşebbüsündeki (KİT) taşeron işçilerin kadroya geçirilmeyeceğini ifade ederek, kadroya geçirilme şartlarında yer alan güvenlik soruşturması ve sınav uygulamalarının da adam kayırma ve ayırmaya zemin hazırlayacağını savun

Alpu Ovası Verimlidir, Termik Santral Kurulamaz

CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, çalışan gazeteciler gününü kutlayarak, bugünün yeniden bayram gibi kutlanmasını istediklerini söyledi.

TBMM GENEL KURULU...

Bahçekapılı, 2018 yılının ilk birleşiminde bir araya gelindiğini belirterek, "Yeni yılda birbirimizin kişilik haklarını zedelemeden kardeşlik hukuku içinde çalışmalarımızı sürdürebiliriz umudu ile yeni yılın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

AKP GRUP TOPLANTISI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada zorlu bütçe maratonundaki gayretleri, sabrı ve dirayetleri için milletvekillerine teşekkür etti.

CHP GRUP TOPLANTISI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda, Kocaeli'nin İzmit ilçesinde sendika üyesi oldukları için çalıştıkları paslanmaz çelik üretimi gerçekleştirilen fabrikadan çıkarıldıklarını belirten Birleşik Metal-İş Sendikası üyesi işçilerin Grup Salonu'da bulunduğunu belirterek, onların haklarını sonuna

Sendika Üyesi Oldukları Sebebiyle Yaklaşık 90 İşçi Çıkarıldı

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet,CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP İzmir Milletvekili Musa Çam ve Birleşik Metal-İş Sendikası üyesi bir grupla gündemdeki konulara ilişkin Mecliste basın toplantısı düzenledi.

Kamu Kadrosu Yerine İktisadi Teşekkül İşçiliği Getiriliyor

HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, son KHK ile getirilen taşeron işçilerle ilgili düzenlemenin geri çekilmesi ve tüm taşeron işçileri kapsayacak yeni bir düzenleme yapılması için mücadele edeceklerini söyledi.

Malatya'nın Toprakları Kanalizasyon Suları İle Sulanıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Malatyalı, kanalizasyon borularını kırarak kaysı ve bostanına su vermeye çalışıyor. Malatya'nın verimli en önemli toprakları şu anda kanalizasyon suları ile sulanıyor." görüşünü savundu.

FETÖ Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Raporu

TBMM 15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, AK Parti İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır ile Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimini, darbelerin ve gizli oluşumların siyaset üzerindeki etkilerini araştırmak amacıyla ku

TBMM GENEL KURULU (25.05.2017)

TBMM Genel Kurulu Meclis Başkanvekili Pervin Buldan başkanlığında toplandı. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, ramazanın başlaması dolayısıyla gündem dışı söz aldı. Ramazanın insanlık ve Müslüman alemi için anlam ve önemine işaret eden Kılıç, ramazan ve ardından gelecek bayramın hayırlara vesile olması dileğinde bu

FETÖ Gider, SÜTÖ Gelir

CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, partisinin İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ile Aladağ'daki Yurt Yangınının Araştırılması ve Kamusal Eğitim, Barınma Haklarının Tüm Öğrenciler İçin Yaygınlaştırılması Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyona ilişkin TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Gönen Çayında Kimyasal Atık ve Ağır Metal Kirliliği

Kazdağları ve Madra Dağı gibi Balıkesir'in doğal güzelliklerine rant uğruna göz diken AK Parti'nin ildeki çaylara kimyasal atıkların dökülmesine göz yumduğunu öne süren Tüm, Gönen çayında kimyasal atık ve ağır metal kirliliğinin insan ve canlı sağlığı açısından çok ciddi boyutlara ulaştığını, ancak hükümetin önlem almadığını sav

Özgür Özel'in Gündeme İlişkin Değerlendirmeleri

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Özel, halk oylaması sonuçlarını protesto sırasında tutuklanarak Aliağa Şakran ve Menemen cezaevlerinde tutuklu bulunanların aileleri ve arkadaşlarıyla TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Sağlıkta Dönüşüm Projesi ile Sağlığın Ticarileştirmesiyle...

CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, CHP Sağlık Komisyonu üyesi milletvekilleri Hüseyin Çamak ve Ali Şeker ile düzenlediği basın toplantısında, Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen'in ölümünün tıp dünyasını üzdüğünü ifade etti.

Bedelli Askerlik Getirilebilir

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, twitter hesabından yaptığı açıklamada; Sağlık sistemindeki yetersizlikleri gidermek üzere bedelli askerliğin gündeme gelebileceğini, elde edilecek gelirin sağlık sistemine aktarılarak SMA hastalarının tedavisinde kullanılabileceğini açıkladı.

NATO Müttefikleri Dayanışma İçinde Olmalı...

NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı’na katılmak üzere Belçika’nın başkenti Brüksel’e hareketi öncesi basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, küresel terör sorununa değinerek, Son aylarda St. Petersburg, Stockholm, Paris ve Manchester’da yaşanan terör saldırıları, terörün bölgesel bir mesele olmadığını bize gö

Cumhurbaşkanı'nın TOBB 73. Genel Kurul Konuşması

TOBB 73. Genel Kurulu’na katılarak bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizde bizim kadar iş dünyasıyla, esnaf ve sanatkârlarımızla, toplumumuzun her kesimiyle yakın ilişki içinde olan bir başka siyasi hareketin olduğunu sanmıyorum. Her sabah ekmek teknesini besmele ile açıp, akşama kadar nafakasını çıkarmak için ter dö

TBMM GENEL KURULU (23.05.2017)

Genel Kurulda gündem dışı söz alan AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, Çerkes sürgünü konusundaki konuşmasında, 153 yıl önce yaşanan bu olayın insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiğini, Çerkeslerin yüzde 80'inin anayurtlarından çıkarıldığını anımsattı.
Sayısal Yazılım

Neden Liberal Gazete?

bilgi@liberalgazete.com

© Copyright - 2013 Liberal Gazete