21.02.2020 :
Ferzan Heysem : Fethin Simgesi Ayasofya
Ferzan Heysem

 

                  Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’u fethinden sonra camiye çevirtip tapusunu üzerine aldığı Ayasofya yeniden gündemde. Ayasofya fethin sembolü olması açısından büyük öneme sahiptir. Fatih Sultan Mehmet Han Ayasofya’nın müzeye çevrilmemesini istemiştir.  Çevirenlere de büyük beddualar etmiştir.  Ayasofya’nın yeniden ibadete açılması İstanbul’un yeniden fethi anlamına gelmektedir. Bu anlama geldiğini bilen Avrupa Ayasofya’nın ibadete açılmasını istememektedir. Ayasofya’nın manevi değeri Müslümanlar ve Hıristiyanlar için azımsanmayacak derecededir.

                  10 Ağustos Cumhurbaşkanı (yani başkan) seçimlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olarak seçilmesi durumunda, Ayasofya’nın ibadete açılması yeniden gündeme gelecek ve Ayasofya ibadete açılacaktır. İkinci Fatih olarak Recep Tayyip Erdoğan tarihe geçecektir. Ayasofya’nın bu önemini anlamayan yada anlamak istemeyenler olayı basite almaktadırlar. Ayasofya’nın ibadete açılmasıyla Yeni Türkiye’nin 2023 vizyonuna yakışır bir karar olacaktır. Milli savunma sanayimiz son hızla ilerlerken, üçüncü köprü üçüncü havalimanı, Marmaray v.b. hayal bile edilemeyecek bir çok projeyi hayata geçiren Ak Parti’ye Ayasofya’nın ibadete açılması ayrı bir prestij kazandıracaktır.

                    

İsrail Zulmü

 

                   İsrail askerlerine üzülen Avrupa, BM genel sekreteri, ABD gibi zulme ortak olanlar, 2000 e yakın masum insanın ölümüne sessiz kalmaları da ayrı bir paradokstur. Anlaşılmıştır ki Avrupa bir haçlı birliğidir. Anlaşılmıştır ki, İsrail bir terör örgütüdür. Anlaşılmıştır ki, ABD kayıtsız şartsız İsrail’i destekler(hep aynıydı zaten). İslam devlet liderleri birlik olmalı desek olmazlar. Müslüman oldukları da şüpheli çünkü. Gerçek bir Müslüman, Müslüman kardeşi zulüm görürken sessiz kalmaz. En üst perdeden tepkisini dile getirir ve gerekli yaptırımları uygular.

 

 

 

 

Bu makale 11600 kişi tarafından okundu.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan köşe yazıları/makaleler yazarların kendilerine ait görüşleridir. Köşe yazıları, makale ve yorumlardan Liberal Gazete veya liberalgazete.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Yazı, makale, yorum, herhangi bir içeriğin anayasa ve yasalara aykırı olamayacağı açıktır.
Sayısal Yazılım

Neden Liberal Gazete?

bilgi@liberalgazete.com

© Copyright - 2013 Liberal Gazete