30.03.2020 :
Ferzan Heysem : İnsanlık Suçuna Ortaksınız
Ferzan Heysem

 

                 Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler toplantısının açılış konuşmasında ülke liderlerinin gözünün içine baka baka masum kadınların katledilmesine, çocukların öldürülmesine, seçilenlerin darbe yoluyla devrilmesine sesiz kalanlar, insanlık suçuna alenen ortaktır dedi. Cumhurbaşkanımızın konuşmasını hayranlıkla dinledim.

               Devlet Başkanımız her zaman ki gibi doğruyu zalimlerin yüzüne haykırdı.

Zulüm gören kim olursa olsun. Kürt, Türk, Yezidi, Arap v.s. zulme karşı çıkmak öncelikle insan olmanın bir gereğidir. Irkçılıktan sıyrılarak, kişisel menfaatleri bir kenara bırakarak kim zulüm görüyorsa insan olarak destek olmamız şarttır. Irak’ta, Suriye’de, Kobani’de, Mısır’da, Somali’de kara kıta Afrika’da, Lübnan’da, Libya’da, Doğu Türkistan’da, Arakan’da yani dünyanın neresinde olursa olsun yardım elimizi uzatmalıyız. Eğer zulme uğrayan masumlar için gözyaşı dökemiyorsak ve üzülmüyorsak insanlığımızı sorgulamamız gerekiyor. Vicdan sahibi hiçbir kimse bu zulümlere göz yumamaz. Özellikle son dönemlerde Müslümanlara yapılan katliamlara sessiz kalmamız mümkün değildir. Zulmün karşısında susan dilsiz şeytandır.

               Kobani’den IŞİD zulmüden kaçıp ülkemize sığınan Suriyeli Kürt kardeşlerimizi diğer gelenler gibi bağrımıza basmalıyız. İnsan olmanın anlamı budur. Provakasyonlara gelmemeli itidalli davranmalıyız.

               YPG Kobani’de devlet kurduğunu ilan etmiş hatta bayrak dikmişti. Hani ne oldu sizin devletliğinize. 3-5 yıllık bir terör örgütü geldi sizi darmadağın etti. Demek ki bayrak dikmekle devlet olunmuyor.

 

                Yuh Artık!

 

               IŞİD tarafından 101 gündür rehin alınan vatandaşlarımız sonunda başarılı bir diplomatik operasyonla kurtarıldı. İstihbarat teşkilatımız MİT, Suriye’de 3 tane üst düzey IŞİD yöneticisini kaçırıp Türkiye’ye getirdiler. IŞİD yöneticileriyle 49 vatandaşımız takas yapıldı. Vatandaşlarımızın sağ salim kurtarılmış olmalarına sevinmeyenler var. Buradan bile nasıl hükümeti kötülerim nasıl bir rant elde ederim gayreti içinde olanlar var maalesef. Önemli mi nasıl kurtarıldığı önemli olan sağ salim kurtarılmış olmaları. Yom efendim ABD kurtarmış mış bizimkilere vermiş miş falan. ABD kendi vatandaşlarını kurtarsın önce. IŞİD hiç acımadan kafalarını kesti. İsrail Terör Örgütü Gilat Şalit adındaki İsrailli askere karşılık 1027 tane Filistinli mahkumu serbest bıraktı ve İsrail vatandaşını kurtardığı için zafer ilan etti. Kimse demedi o kadar mahkum bırakılır mı? Niye? Çünkü vatandaşları değerli. Bizim vatandaşlarımız İsrail’in vatandaşlarından daha mı az değerli. Artık siyasi mantığınızı bir kenara bırakıp kurtarılan vatandaşlarımız için sevinin.

 

            Kim ne derse desin, kim hangi kumpası kurarsa kursun. Artık Büyük Türkiye Projesi’nin önünde kimse duramaz Allah’ın izniyle…

 

Bu makale 14759 kişi tarafından okundu.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan köşe yazıları/makaleler yazarların kendilerine ait görüşleridir. Köşe yazıları, makale ve yorumlardan Liberal Gazete veya liberalgazete.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Yazı, makale, yorum, herhangi bir içeriğin anayasa ve yasalara aykırı olamayacağı açıktır.
Sayısal Yazılım

Neden Liberal Gazete?

bilgi@liberalgazete.com

© Copyright - 2013 Liberal Gazete