30.03.2020 :
Ferzan Heysem : Kılıçdaroğlu’nun Çıkmazı
Ferzan Heysem

                      CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MİT'in partisini karıştırmak için özel bir grup oluşturduğunu iddia etti. Kılıçdaroğlu’na hem kendi partisinden hem de İktidar partisinden temkiler gecikmedi.

                     Kemal Bey, Mit partisini karıştırdığını söylerken neyi kastediyor? Emine Ülker Tarhan’ın ayrılıp ayrı bir parti kurmasını da Mit sağlamış oluyor yani! Ulusalcıların Kılıçdaroğlu’nun icraatlarını eleştirmelerini de Mit sağlıyor yani!

                     Kılıçdaroğlu’na sormak istiyorum. CHP ulusalcıların hegemonyasındaydı. Ulusalcıları CHP’den ayırmaya çalışan da Mit mi? Kılıçdaroğlu, CHP’nin ulusalcılık fikrinden uzaklaşıp bazı cemaatler ve gruplarla anlaşma yaparak dindarlardan ve Kürt vatandaşlarımızdan oy alabilmek için her şeyi yapmaya başladı. Topluca umreye gitmeye bile karar verdiler. Kılıçdaroğlu algı operasyonu yaptırarak sanki CHP değişiyor ve dine ve dindarlara daha yakın olmaya çalışıyor gibi görünüyor. Dedik ya bu bir algı operasyonudur. CHP’nin kökünün ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Muhalefet özellikle de CHP her fırsatta Mit üzerinden Hükümete vurmaya devam ediyor. Kılıçdaroğlu’nun Mit hakkındaki iddiaların hiçbir gerçeklik payı yoktur. Amaç algıları başka yöne kaydırmak. CHP’nin kendi tabanı bile Kılıçdaroğlu’nu istememektedir. Tabanının Kemal Kılıçdaroğlu’nu istemediğini Kılıçdaroğlu’nun kendi de biliyor. CHP tabanı Kılıçdaroğlu’nun CHP’yi yok etmeye çalıştığını ve bu durumun Ak Parti’ye yaradığını iddia ediyorlar.

                      CHP Genel Başkanı, CHP’yi adım adım yok ediyor. Bunu yapan Mit değildir. Bunu yapan bizzat Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisidir.  Ekmelettin İhsanoğlu’nu çatı adayı yapmanızı Mit mi istedi? Bazı cemaat ve gruplarla birlik olmanızı Mit mi istedi? Bu sorduğum soruların cevaplarını tabiî ki biliyoruz. Kılıçdaroğlu kendi yapıyor yapıyor sonra baktı ki her şeyi kendi yaptığı ortaya çıktı. CHP’yi bu hale getirenin Kemal Kılıçdaroğlu olduğu, bizzat CHP içinden yükselen muhalifler söylüyor. Kılıçdaroğlu da kendine çevrilmiş bu eleştiri oklarını başka yöne kaydırmak için Mit’in patisini karıştırdığını ortaya attı.     Kendince bu iddiayı ortaya atarsa kendine eleştiriler gelmeyecek sandı ama her zaman ki gibi yine yanıldı. Bizzat kendi partisinden eleştiriler geldi ve CHP’yi karıştırmak için Mit’e ihtiyaç olmadığını partinin zaten karışık olduğu söylendi.

                       Kemal bey algı operasyonunu yapamadığını kabullenmeli ve artık olmadık iddiaları ortaya atmayı bırakmalıdır. Kendi ayağına sıkmaya devam ederse yakında CHP diye bir parti de kalmayabilir. Tabanının sesini dinlemeli ve koltuğu bırakmalıdır. Ha bırakmıyorsa kendisi bilir. Kemal Bey’in CHP’nin başında olması Ak Parti’nin işine gelir.

 

 

Bu makale 12282 kişi tarafından okundu.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan köşe yazıları/makaleler yazarların kendilerine ait görüşleridir. Köşe yazıları, makale ve yorumlardan Liberal Gazete veya liberalgazete.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Yazı, makale, yorum, herhangi bir içeriğin anayasa ve yasalara aykırı olamayacağı açıktır.
Sayısal Yazılım

Neden Liberal Gazete?

bilgi@liberalgazete.com

© Copyright - 2013 Liberal Gazete