30.03.2020 :
Ferzan Heysem : Amerikan Irkçılığı ve Terörizm
Ferzan Heysem

 

                    ABD'nin başkenti Washington'da, St. Louis kentindeki Ferguson'da polis siyahi genç Michael Brown'ı silahsız olduğu halde öldürdü. Mahkeme polis memurunu haklı bularak beraat etmesine karar verdi. Mahkemenin bu kararından sonra Ferguson gösterilere sahne oldu. Göstericileri sakinleştiremeyince asker sokağa indi. Özgürlükler ülkesi ABD budur işte. ABD’de siyahilere karşı geçmişten gelen bir ayrımcılık var. Bu ayrımcılık sözde yasalarla düzeltilmiş olsa da günümüzde de görüldüğü gibi devam etmektedir. Kendini dünyanın jandarması olarak gören ABD, tüm dünyaya demokrasi görüyorum diyor ama kendi içindeki anti-demokrasiyi çözemiyor. Gezi olaylarında saatlerce canlı yayın yapan, Türkiye Polisi orantısız güç kullanıyor diye dünyaya yalan haberler lanse eden Amerikan ve İngiliz Medyası Ferguson’daki gösterileri haksız buldu. Hükümetlerini kötülemediler. Yapmazlar da çünkü dünya da kendi hükümetini tek kötüleyen bizim medyamızdır. Adamlar ülkeyi bölmek istiyorlar. Vatanımızı Suriye, Irak, Ukrayna v.b yapmak istiyorlar. İçimizden bazı vatanseverlerde(!) onlara çanak tutuyor.

                  Neyse gelelim Global terörizme. Terörizm eşittir ırkçılıktır. Şimdiki ırkçılığın temeli Yahudi kökenlidir. Dünyanın en ırkçı toplumu Siyonist Yahudilerdir. Siyonist Yahudilere göre, Yahudiler en üstün ırktır, diğer ırklar Yahudilere hizmet için yaratılmıştır. Yahudiler bu ırkçılık damarlarını dünyanın her tarafına yaydılar. Biliyorlardı ki toplumları ayrıştırmanın, devletleri parçalamanın tek yolu insanlara ırkçılık fikrinin aşılanmasıydı. Osmanlı Devleti’ni bu şekilde parçaladılar. Daha birçok devleti aynı şekilde parçaladılar. Kendilerine karşı olan imparatorlukları yıktılar ve şimdiki ulus devletlerin çıkmasını sağladılar. Parçala yönet mantığı günümüzde de devam ediyordu. Senin ırkın diğerinden daha üstün, aslında tüm ırklar senin soyundan geliyor gibi yalanlarla insanlar kandırıldı. Özellikle İslam diyarı bu şekilde parçalanarak birlik olması engellendi. Avrupa minik minik ulus devletçiklerle doldu. Dünya’da şimdi 200 den fazla devlet var. Bunların kaç tanesi acaba gerçekten tam bağımsız! Mesele devlet kurmak değildir. Mesele kurulan devlet tam bağımsız olabilecek mi? Günümüzdeki devletlerin nerdeyse tamamı savaş baronlarının emrindedir.

                 Demokrasi ve özgürlük diye dünyayı kan denizine çeviren ABD, İngiltere ve bu ikisinin gayrı meşru çocuğu İsrail, dünyayı gerçek yöneten koalisyondur. Aslında dünyayı yöneten bu üç devlet değil, bunları da yöneten Yahudi savaş baronlarıdır. Sistemleri gayet basittir. Hükümetlerle önce anlaşıp kendi emri altına almaya çalışırlar. Bunu yapamazlarsa, hükümet karşıtı olan grupları ve muhalefeti kullanarak halkı kışkırtıp galeyana getirmeye çalışırlar. Medyayı da kullanarak diktatör gibi kelimelerle halkı yönlendirirler. Sokağa çıkan halkın içinde mutlaka CIA, MOSSAD gibi dış destekli ajanlar vardır. Sözde halk darbesiyle hükümetleri devirip kendi adamlarının başa gelmesini sağlarlar. Örnek: Ukrayna. Bunu da yapamazlarsa daha önce yetiştirdikleri ve askere soktukları ajanlarıyla darbe yaptırarak yine yönetimi ele geçirirler. Örnek: Mısır.

                 Dünyayı yönetenler işlerini şansa bırakmıyorlar. Kendilerine biat etmeyen yönetimleri kendi medyaları aracılığıyla dünyaya diktatör diye yutturmaya çalışırlar. Tabi güç onlarda, para gücü onlarda, doları onlar yönlendiriyor. Altın borsası onlarda(İngiltere’de), dünyanın en büyük petrol şirketleri onlarda. Adamlar sistemi kurmuş ve diyorlar ki sistemimizi bozmaya çalışanları yok ederiz. O yüzden dünya 5 ten büyüktür denince kıyamet kopuyor. O yüzden hiçbir fırsatı kaçırmıyorlar. O yüzden her olayda saldırıyorlar.

                 Akıllı olmalı ve tuzaklara düşmemeliyiz. Irkçılık bizi ancak bölünmeye götürür. Unutmayın Allah katında Kürt, Türk, Arap veya başka milletten olmanız önemli değil. Takvalı olmanız önemli. Peygamberimiz(S.A.V) buyuruyor ki;

Irkçılık yapan bizden değildir.

Irkçılık için ölen bizden değildir.

Irkçılık için savaşan bizden değidir.

Sokaktan 100 kişiye sorsanız Müslüman mısınız diye, en az 90 kişi Elhamdülillah Müslümanım der. Ey Müslüman kardeşim, Müslümanlık sadece dille söylemek olmuyor. Irkçılık yapıyorsan, kusura bakma Ayet ve Hadisler açık ve net, bizden değilsin…

 

 

Bu makale 12951 kişi tarafından okundu.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan köşe yazıları/makaleler yazarların kendilerine ait görüşleridir. Köşe yazıları, makale ve yorumlardan Liberal Gazete veya liberalgazete.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Yazı, makale, yorum, herhangi bir içeriğin anayasa ve yasalara aykırı olamayacağı açıktır.
Sayısal Yazılım

Neden Liberal Gazete?

bilgi@liberalgazete.com

© Copyright - 2013 Liberal Gazete