29.01.2020 :
Metin Türkeli : MERHABA
Metin Türkeli

Merhaba

Aklımda yitip giden fikir ve düşünceleri sizlerle paylaşma fırsatını teklif ederek, karalayabilmem için bu beyaz köşeyi tahsis eden değerli Güven Çetin’e ve sıkılmadan okumak zahmetine katlanacak olan siz değerli okurlara teşekkür ederim, öncelikle.  Nedense bir şeyleri karalarken demek istediğimi anlatmak istediğimi genellikle kelimelere, satırlara yazmak yerine satırların arasına yerleştirmiş olduğumu fark ediyorum.  Aslında siz değerli okur için, yazıyı görünen kelimelerle sınırlamış olmak yerine,  satırların arasında beyaz renkle yazılmış olduğu için biraz zor anlaşılan düşünceleri okuyabilmek daha eğlenceli gelebilir kanaatindeyim.  Her ne kadar zamanın olabildiğince değerli olduğu bir çağı yaşarken, okumak için çok fazla zaman ayıramıyorken mürekkebin karasından ayrı, beyaz ile yazılmış satır aralarını da okumanızı istemek bir yazar adayı için acemice ya da safiyane bir talep olsa da ben zoru başarmayı severim. Size de tavsiye ederim, zoru başarmayı deneyin, zoru başardıkça memnuniyetiniz artacak, kolay olan başarıların çitlenmiş çerez kabukları gibi hızla biriktiklerini göreceksinizdir. 

Hayallerinizi, ufkunuzu sınırlamayın ! Özgürlüğünüzü önemseyin ! Düşüncelerinizi haps etmeyin !

Bu güzel ülkede Liberal Demokrat olarak yaşam ne kadar zor olsa da, bir gün Türkiye’nin de  Liberal Demokrasinin  zenginliğini yaşayacağı hayalini gerçekleştirmek için çalışmak beni çok mutlu ediyor.   O güzel günleri ben göremeyecek olsam da yakın zamanda doğacak olan torunum Masal’ın göreceğini biliyorum.  Yaşınız ya da gönlünüzün genç olduğunu kabul ederek, “ alo santral çık aradan ! “ sözlerini ne kadar çabuk unuttuğumuzu, şehir dışındaki akrabalarımızın sesini duyabilmek için manyetolu telefonları  çevirerek santral memuruna fazla beklemeyelim “ acele olsun” dediğimizde,  “ acele 4-5 saat beklersiniz, isterseniz yıldırım yapalım daha çabuk bağlanır “ dendiğinde uzaklık kademesine göre üç dört misli ücreti ödemeyi göze aldığımız günleri yaşamışken, bugün  dünyanın öbür ucuna cebimizden konuştuğumuz, fotoğraf, video  gönderdiğimiz günleri yaşadığımızı hatırlatırım.

Antidemokratik seçim yasası, siyasi partiler kanunu ve seçim barajlarına rağmen, güzel ülkemizin daha güzel günler yaşayacağı liberal demokrat günlerine yaklaşmayı hızlandırmak için, elini taşın altına koyarak milletvekili adayı olduğum zaman; vereceğim ilk yasa tekliflerinden birinin BULUTLARIN KULLANIM HAKKINI ÖZELLEŞTİRMEK olduğunu söylüyordum, hala da söylemeye devam ediyorum elbette.  Bulutları nasıl taşıyacaklar dediğinizi duyar gibi oldum. İşte onu ben de bilmiyorum, benim ufkum bu kadar görebiliyor, ben özelleştireyim, devletin kasasına sizin verginiz yerine ihaleyi alan şirketlerden gelecek parayı koyayım her yıl, parayı veren şirketler nasılsa AR-GE vb. çalışmalarını hızlandırırlar 49 yıl içinde ne zaman taşırlarsa o zaman, selden kurtardıkları yerden, kuraklıktan kurtardıkları yerden talep ederler, ücretlerini.  İsterlerse bulut içinden geçen uçağın havayolu şirketinden, ya da meteoroloji balonu için kira toplasınlar. Aldığınız her nefes, içtiğiniz her yudum, çiğnediğiniz her lokma, kullandığınız her bir şey için vergi olarak ödediğiniz paralar sizin ve ailenizin refahı için size lazım. İnanın benim hiç kimsenin cebinde, kazancında, gözüm yok.  Olanın da gözü çıksın !

Siz de çıkarın takmaya çalıştıkları at gözlüklerini,  geniş görün ufkunuzu.  Bakın, uzakta da olsa ben görmeye başladım, Liberal Demokrat günlerin aydınlığını gün doğarken. Biraz daha odaklanın, hayallerinize siz de göreceksiniz eminim. 

“ Merhaba “ demek için lafı bu kadar uzatma diyorsunuz, farkındayım. Yakın günlerde görüşmek üzere, sağlıcakla kalın, ben buralarda sizi bekliyor olacağım. Umarım siz de yorumlarınızla, varlığınızı hatırlatır, yolumu bir mumla da olsa biraz daha aydınlatırsınız. Sevgi ve saygılarımla. 

Bu makale 9541 kişi tarafından okundu.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan köşe yazıları/makaleler yazarların kendilerine ait görüşleridir. Köşe yazıları, makale ve yorumlardan Liberal Gazete veya liberalgazete.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Yazı, makale, yorum, herhangi bir içeriğin anayasa ve yasalara aykırı olamayacağı açıktır.
Sayısal Yazılım

Yazarın Diğer Yazıları

Toplam 2 Makale

Neden Liberal Gazete?

bilgi@liberalgazete.com

© Copyright - 2013 Liberal Gazete