29.01.2020 :
Mert Eke : 15 Temmuz faciasının sorumlusu AKP'dir
Mert Eke

 Öncelikle bundan tam bir yıl önce, vatanımızı hain darbecilerin kirli emellerinden korumak için canını feda eden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Tanklara ve uçaklara karşı vatan sevgisi ile mücadele ettiler. Birilerinin sorumsuzluğundan dolayı yıkılmakla karşı karşıya gelen  devletimizi canla başla korudular.

 İnsanların üzerine tankla, tüfekle ateş açacak kadar, F-16'larla meclisi bombalayacak kadar gözü dönmüş alçaklara bu imkanları kim verdi? Devletin tüm kadrolarını FETÖ'cülerle kim doldurdu? Hangi hükümetin bakanları Fethullah Gülen'i öve öve bitiremiyordu? Hangi başbakan 'bu hasret bitsin diyerek' Fetö liderini Türkiye'ye çağırıyordu? AKP hükümetleri yıllarca bu örgüte destek olmuş, onlara her türlü yardımı yapmış ve tüm devlet kadrolarını bu hainlerle doldurmuştur.

 Bu sorumsuzluğun bedelini tüm Türkiye ödedi. FETÖ'yle hiç alakası dahi olmayan insanlar hapse atılıp işkenceler görürken, FETÖ'ye bu imkanları veren sorumsuzlara hesap dahi sorulmadı. Çaycıların arasından bile FETÖ'cü bulup çıkarıldı ancak nedense AKP içinden hiç FETÖ'cü çıkmadı... Milletimizin başına gelen bu elim hadisenin sorumlusu, devleti neredeyse cemaate teslim eden AKP'dir.

 Şehitlerimizi tekrar rahmetle anarken milletimizin başına bir daha asla böyle bir bela gelmemesini diliyorum.

Bu makale 3943 kişi tarafından okundu.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan köşe yazıları/makaleler yazarların kendilerine ait görüşleridir. Köşe yazıları, makale ve yorumlardan Liberal Gazete veya liberalgazete.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Yazı, makale, yorum, herhangi bir içeriğin anayasa ve yasalara aykırı olamayacağı açıktır.
Sayısal Yazılım

Neden Liberal Gazete?

bilgi@liberalgazete.com

© Copyright - 2013 Liberal Gazete