29.01.2020 :
Mert Eke : TÜRKİYE YOL AYRIMINDA
Mert Eke

 Bundan kısa bir süre önce referandum döneminde ciddi bir ''HAYIR'' mücadelesi verdik. Bu sistemin getireceği büyük sorunları anlatmaya çalıştık. Defalarca kez tek adam sisteminin, ekonomide fakirlik, sosyal hayatta ise baskı getireceğini söyledik. Referandumda bir şekilde ''EVET'' sonucu çıkartıldı ve bu sistemle geçen bir sene maalesef bizi haklı çıkardı. Bu bir senede meydana gelen sosyal baskı ve yaklaşan ekonomik kriz eğer 24 Haziran'da yine AKP iktidara gelirse olacakların kısa bir fragmanı adeta.

 önümüzdeki seçimler Türkiye için tam bir yol ayrımı. Ya Orta Doğu rejimleri gibi baskıcı, otokrat bir tek adam rejimine doğru gideceğiz ya da modern cumhuriyetin gereklerini bilen, özgürlükçü, laik bir rejime doğru gideceğiz. Tek adam rejimi her zaman baskı getirir, baskı ise isyan, kargaşa ve fakirlik... Modern Türkiye Cumhuriyeti'nin birlik ve beraberliğini, huzurunu korumak için tek adam sistemine karşı fikri ve demokratik mücadelemizi her zaman sürdüreceğiz. Oyumuz her zaman cumhuriyetten ve demokrasiden yana olacak.

Bu makale 3227 kişi tarafından okundu.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan köşe yazıları/makaleler yazarların kendilerine ait görüşleridir. Köşe yazıları, makale ve yorumlardan Liberal Gazete veya liberalgazete.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Yazı, makale, yorum, herhangi bir içeriğin anayasa ve yasalara aykırı olamayacağı açıktır.
Sayısal Yazılım

Neden Liberal Gazete?

bilgi@liberalgazete.com

© Copyright - 2013 Liberal Gazete