Levent Gök: Türkiye Uyuşturucu Batağına Saplandı
Levent Gök: Türkiye Uyuşturucu Batağına Saplandı

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, çocukları madde bağımlısı olan bazı ailelerle birlikte TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Madde bağımlılığının Türkiye'nin siyasi gündemi içinde hak ettiği yeri bulmadığını dile getiren Gök, uyuşturucu kullanımının son yıllarda çok fazla arttığını ve kullanma yaşının 11'e kadar düştüğünü söyledi. Türkiye'de uyuşturucu bulmanın dünyanın en kolay işlerinden olduğunu savunan Gök, okulların kapısında ve bahçesinde dahi uyuşturucu satıldığını ifade etti. 

Etkin denetim yapılmadığını iddia eden Gök, "Gittikçe yaygınlaşan uyuşturucu ve madde bağımlılığı yüzünden çocuklarımızın hayatları tehlikede" dedi. 

Gök, uyuşturucu ve madde bağımlılığı tedavisi için kurulan AMATEM'lerde bonzai maddesinin tahlillerde çıkmadığını öne sürerek, bu nedenle tedavi taleplerinin reddedildiğini söyledi. AMATEM'de verilen ilaçların madde bağımlılığını artırdığını belirten Gök, "Daha ilginci, AMATEM'lerde torbacılar var" iddiasında bulundu. 

Levent Gök, Türkiye'nin uyuşturucu batağına saplandığını, genç nüfusun en fazla uyuşturucu kullandığı ülkelerin başında geldiğini vurgulayarak, "Türkiye'nin geleceği ipotek altında. Hükümet alkol ve uyuşturucuyla mücadele ettiğini yüksek perdeden söylüyor ama feryatları duymuyor" diye konuştu. 

Çocuğu madde bağımlısı olan Özlem Yurdakul, 16-17 yaşına kadar "pırıl pırıl" yetiştirdiği çocuğunun uyuşturucuya bulaştırıldığını belirterek, "Çalmadığım kapı kalmadı, gitmediğim yer kalmadı. Cumhurbaşkanlığı sitesine kadar yazdım. Savcılığa, karakola gidiyorum ilgilenilmiyor. AMATEM bir kez kabul etti, bir daha kabul etmiyor" dedi. 

Oğlundan 10 gündür haber alamadığını ve nerede olduğunu bilmediğini anlatan Yurdakul, "Devlet bize yardım etsin" dedi. 

Seval Ertepe de çaresiz olduklarını dile getirerek, "Gece yarılarına kadar dikiş dikiyorum, çocuğuma kendi ellerimle uyuşturucu alıyorum. Altındağ'da sabahın dördünde marketlerden kolaylıkla uyuşturucu madde alabiliyoruz" diye konuştu. 

Yurdakul ve Ertepe, kendilerine yardım eli uzatılmaması halinde ölüm orucuna başlayacaklarını söylediler. 

CHP'li Gök, Ankara'da bulunan iki AMATEM merkezinden Gazi Üniversitesi'ne bağlı olanın bina olmadığı gerekçesiyle kapatılmasına karşı nasıl çözüm bulunabileceğinin sorulması üzerine, "Türkiye'de bina mı yok, Devlet bulamıyorsa biz buluruz. Böyleyse, devlet zihniyeti iflas etmiştir" dedi.

21/08/2014

Bu haber 8390 kişi tarafından okundu.

Okuyucu Yorumları
Haber Gönderin

LiberalGazete.com basın özgürlüğünün yaygınlaşması, var olan tüm düşüncelerin siyasi temsilcilerini kamuoyuna taşımayı amaç edinmiştir.

liberalgazete.com'un ticari bir faaliyeti yoktur.

  • bilgi@liberalgazete.com

KÜNYE

Yazar Olmak İstiyorum
Yazar Girişi
Üye Girişi
Üye Ol

E-Bülten Kayıt

Haberlerden anında haberdar olun!


Copyright © 2020 www.liberalgazete.com | Tüm hakları saklıdır.