Turgut Özal Üniversitesi'nde Ders Başı
Turgut Özal Üniversitesi'nde Ders Başı

Türkiye'nin önemli vakıf üniversitelerinden Turgut Özal Üniversitesi'nde, eğitim-öğretim yılı başladı. Hazırlık ve birinci sınıf öğrencileri için düzenlenen oryantasyon (uyum) programının açılışında Rektör Prof. Oral, öğrencilere önemli mesajlar verdi.

Turgut Özal Üniversitesi'nde 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı okulun konferans salonunda gerçekleştirilen oryantasyon programı ile başladı. Hazırlık ve 1. sınıf öğrencilerinin katıldığı oryantasyon programının açılışında Prof. Dr. Erol Oral bir konuşma yaptı. Prof. Oral; üniversiteye yeni başlayan öğrencilerin Türkiye'ye birçok alanda "çağ atlatan" Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ismini alan ve vizyonunu bu yönde ilerleten bir üniversitede okuyacaklarını ifade etti.

KADROSU ÇOK GÜÇLÜ

Diğer üniversitelerden pek çok farkı bulunan Turgut Özal Üniversitesi'nin, en önemli farklarından birinin de akademik kadrosu olduğuna işaret eden Prof. Erol Oral, "Üniversitemizin akademik kadrosu nicelik ve nitelik bakımdan yeterli düzeydedir. Öğrencilerimiz, akademik kadromuzun deneyimlerinden azami seviyede istifade ettikleri takdirde büyük bir avantaja sahip olacaklardır" dedi. Konuşmasında Turgut Özal Üniversitesi'nin öğrenci odaklı bir üniversite olduğuna da işaret eden Rektör Prof. Oral, şöyle devam etti:

HİÇBİR EKSİĞİ YOK

"Üniversitemizde akademik ve sosyal anlamda, herhangi bir üniversitede olup da burada mevcut olmayan hiçbir eksikliğimiz yoktur. Bunu burada geçireceğiniz süre boyunca yaşayarak tecrübe edeceksiniz. İlk olarak akla gelebilen bir kampus kapsamı içerisinde bir üniversite modelini ise yakın zamanda gerçekleştireceğiz."

Oryantasyon programının açılışında daha sonra sırayla söz alan Rektör Yardımcısı ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Kösecik, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sacit Adalı ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Ertürk öğrencilere, genelde üniversite, özelde ise ilgili fakülteler ile alakalı bilgiler verdi.

23/09/2013

Bu haber 11151 kişi tarafından okundu.

Okuyucu Yorumları
Haber Gönderin

LiberalGazete.com basın özgürlüğünün yaygınlaşması, var olan tüm düşüncelerin siyasi temsilcilerini kamuoyuna taşımayı amaç edinmiştir.

liberalgazete.com'un ticari bir faaliyeti yoktur.

  • bilgi@liberalgazete.com

KÜNYE

Yazar Olmak İstiyorum
Yazar Girişi
Üye Girişi
Üye Ol

E-Bülten Kayıt

Haberlerden anında haberdar olun!


Copyright © 2020 www.liberalgazete.com | Tüm hakları saklıdır.