Bedelli Askerlik Getirilebilir
Bedelli Askerlik Getirilebilir

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, twitter hesabından yaptığı açıklamada; Sağlık sistemindeki yetersizlikleri gidermek üzere bedelli askerliğin gündeme gelebileceğini, elde edilecek gelirin sağlık sistemine aktarılarak SMA hastalarının tedavisinde kullanılabileceğini açıkladı.

Mustafa Destici mesajlarına şöyle devam etti;

1) Ülkemizde yaklaşık 2000 (ikibin) civarında SMA hastası (ağırlıklı olarak çocuk) var. Öncelikle Rabbim acil şifalar versin.

2) Üzücü olan şu ki bunların önemli bir kısmı ilacına ulaşamadıkları (parasal değerini karşılayamadıkları) için hayatlarını kaybediyorlar.

3) Bu durum ülkemiz adına utanç verici, milletimiz ve aileler içinde kahredici bir durum. Bunun mutlaka ama mutlaka çözülmesi şart.

4) Kaynak bulunamıyorsa bizim önerimiz değişik fonlarda milyarlarca TL para var ve farklı alanlarda harcanıyor. 2 Milyar USD buraya ayrılsın.

5) Ya da; Bedelli askerliğe ilkesel olarak karşıyım. Lâkin oluşacak kaynak buraya aktarılıp 2000 canımız hayata tutunacaksa bu da yapılabilir.

24/05/2017

Bu haber 7527 kişi tarafından okundu.

Okuyucu Yorumları
Haber Gönderin

LiberalGazete.com basın özgürlüğünün yaygınlaşması, var olan tüm düşüncelerin siyasi temsilcilerini kamuoyuna taşımayı amaç edinmiştir.

liberalgazete.com'un ticari bir faaliyeti yoktur.

  • bilgi@liberalgazete.com

KÜNYE

Yazar Olmak İstiyorum
Yazar Girişi
Üye Girişi
Üye Ol

E-Bülten Kayıt

Haberlerden anında haberdar olun!


Copyright © 2020 www.liberalgazete.com | Tüm hakları saklıdır.