Madenler Mizimdir, Ülkemin Halkınındır.
Madenler Mizimdir, Ülkemin Halkınındır.

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, "Madenler bizimdir, ülkemin halkınındır. Madenler millileştirilmeli, devletleştirilmeli. Elinizi çekin madenlerimizden." dedi. 

Sarıbal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlerinden ihraç edilen ve açlık grevi yapan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya ilişkin yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. 

Orhan Sarıbal, "Biz, bedenini ölüme yatırmış, ölümle pençeleşen, ismine ve kimliğine, geçmişine, ne yaptığına bakmaksızın bir feryadı ortaya çıkarmaya, gündem oluşturmaya, onun önemsenmesi için bir çaba sarf ettik. Sayın bakan, yaptığınız ithamların bizim için olanların hiçbiri doğru değil." ifadesini kullandı. 

Maden Kanunu'nun dört defa değiştirildiğini, geriye dönüp bakıldığında 50 yılda ise sadece bir defa değiştirildiğini aktaran Sarıbal, 2004 yılında yapılan değişiklikle beraber Türkiye'nin bütün maden sahalarının AK Parti tarafından "keyifle, hızlıca dağıtıldığını" ileri sürdü. Sarıbal, "Madenler bizimdir, ülkemin halkınındır. Madenler millileştirilmeli, devletleştirilmeli. Elinizi çekin madenlerimizden." diye konuştu. 

25/05/2017

Bu haber 6982 kişi tarafından okundu.

Okuyucu Yorumları
Haber Gönderin

LiberalGazete.com basın özgürlüğünün yaygınlaşması, var olan tüm düşüncelerin siyasi temsilcilerini kamuoyuna taşımayı amaç edinmiştir.

liberalgazete.com'un ticari bir faaliyeti yoktur.

  • bilgi@liberalgazete.com

KÜNYE

Yazar Olmak İstiyorum
Yazar Girişi
Üye Girişi
Üye Ol

E-Bülten Kayıt

Haberlerden anında haberdar olun!


Copyright © 2020 www.liberalgazete.com | Tüm hakları saklıdır.