Kamu Kadrosu Yerine İktisadi Teşekkül İşçiliği Getiriliyor
Kamu Kadrosu Yerine İktisadi Teşekkül İşçiliği Getiriliyor

HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, son KHK ile getirilen taşeron işçilerle ilgili düzenlemenin geri çekilmesi ve tüm taşeron işçileri kapsayacak yeni bir düzenleme yapılması için mücadele edeceklerini söyledi. 

Doğan, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, taşeron işçilerin kadroya alınmasına ilişkin şartları eleştirdi. 

Taşeron olarak çalışanların önemli bir bölümünün kamuda kadroya alınmayacağını savunan Doğan, belediye ve il özel idarelerinde çalışan yaklaşık 450 bin taşeron işçiye kamu işçiliği kadrosu yerine iktisadi teşekkül işçiliği getirildiğini belirtti. 

Düzenlemenin en önemli sorunlarından birinin güvenlik soruşturması şartı olduğunu ifade eden Doğan, şunları söyledi: 

"Taşeron düzenlemesinin OHAL koşullarında KHK ile çıkarılmasının nedenlerinden biri konunun Anayasa Mahkemesine taşınmasının engellenmek istenmesidir. HDP olarak son KHK ile getirilen taşeron işçilerle ilgili düzenlemenin geri çekilmesi ve tüm taşeron işçileri kapsayacak ayrımsız, şartsız ve koşulsuz yeni bir düzenleme getirilmesi için mücadelemize devam edeceğiz. Tüm emekçileri ve demokrasi güçlerini taşeron işçilerin hak mücadelesi sürecine dahil olmaya ve bu mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz." 

03/01/2018

Bu haber 6718 kişi tarafından okundu.

Okuyucu Yorumları
Haber Gönderin

LiberalGazete.com basın özgürlüğünün yaygınlaşması, var olan tüm düşüncelerin siyasi temsilcilerini kamuoyuna taşımayı amaç edinmiştir.

liberalgazete.com'un ticari bir faaliyeti yoktur.

  • bilgi@liberalgazete.com

KÜNYE

Yazar Olmak İstiyorum
Yazar Girişi
Üye Girişi
Üye Ol

E-Bülten Kayıt

Haberlerden anında haberdar olun!


Copyright © 2020 www.liberalgazete.com | Tüm hakları saklıdır.