Alpu Ovası Verimlidir, Termik Santral Kurulamaz
Alpu Ovası Verimlidir, Termik Santral Kurulamaz

CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, çalışan gazeteciler gününü kutlayarak, bugünün yeniden bayram gibi kutlanmasını istediklerini söyledi. 

Termik santral için yapılan ÇED başvurusunda Alpu Ovasının verimli arazi olmadığı yönünde ibareler bulunduğunu ileri süren Usluer, buranın verimli tarım arazisi niteliği taşıdığını belirtti. 

Bu nedenle Alpu Ovası'nda termik santralin kurulmasının imkansız olduğunu iddia eden Usluer, "Başvuruyu yapan özel şirket, ÇED raporunun olumlu olması yönünde yalan beyanda bulunmuş. Bu yalan beyan nedeniyle bundan sonra çıkacak ÇED raporunun olumlu olması durumunda Çevre Bakanlığı da suç işlemiş olacaktır. Biz, bu konuyu takip edeceğiz ve Çevre Bakanlığından ÇED raporu olumlu çıktığı taktirde bununla ilgili suç duyurumuzu gerekli mercilere yapacağız." diye konuştu. 

Usluer, Eskişehir'deki Alpu Ovası'nda kurulması planlanan kömürlü termik santrale ilişkin, ÇED raporunun olumlu çıkması halinde suç duyurusunda bulunucağını bildirdi ve AK Parti Eskişehir milletvekillerine de seslenen Usluer, bu sorunun birlikte çözülmesi gerektiğini kaydetti. 

AK Parti'nin çevreye düşman olduğunu savunan Usluer, Eskişehir'de kentin en verimli topraklarının bulunduğu Alpu Ovası'nda bir termik santral kurulacağını aktardı.

10/01/2018

Bu haber 7038 kişi tarafından okundu.

Okuyucu Yorumları
Haber Gönderin

LiberalGazete.com basın özgürlüğünün yaygınlaşması, var olan tüm düşüncelerin siyasi temsilcilerini kamuoyuna taşımayı amaç edinmiştir.

liberalgazete.com'un ticari bir faaliyeti yoktur.

  • bilgi@liberalgazete.com

KÜNYE

Yazar Olmak İstiyorum
Yazar Girişi
Üye Girişi
Üye Ol

E-Bülten Kayıt

Haberlerden anında haberdar olun!


Copyright © 2020 www.liberalgazete.com | Tüm hakları saklıdır.