Bunun Adı 'Korona Affı' Değil...
Bunun Adı 'Korona Affı' Değil...

Koronavirüs salgını bahane edilerek, TBMM Genel Kurulu'nun infaz düzenlemesine yönelik kanun teklifine odaklandığını savunan Dikbayır, sözlerini şöyle sürdürdü:

Biz, kadına şiddet uygulayanların, çocuk istismarcılarının, uyuşturucu baronlarının, devletimize baş kaldıran ve gençliğinin baharındaki evlatlarımıza mermi sıkan alçak teröristlerin, Cumhuriyet'e ve Mustafa Kemal Atatürk'e dil uzatanların affına kesin ve net bir dille, şiddetle karşıyız. Başından bu yana bu fikrimizi açıkça ilan ettik. Hala da kapı gibi arkasındayız.

Fikrini bu kadar açıkça ifade eden bir siyasi partiyi, terör örgütleriyle ve olmayan ittifaklarla yan yanaymış gibi göstermeye kalkmak, söyleyecek sözleri olmadığının en net ispatıdır. Bu teklif, küçük ortak tarafından 1,5 yıl önce masaya getirilmiştir. O zamanlar korona var mıydı; hayır yoktu. Böylesi bir melaneti bile siyasi kurnazlığa malzeme edecek kadar basit davranıyorlar.

Bunun adı 'korona affı' değil. İlk ortaya çıktığında korona mı vardı da bu adı kullanıp algı operasyonu yapıyorsunuz. Bu affın adı, açık ve net, olsa olsa torbacı affı ya da cani affı olur

13.04.2020

Bu haber 304 kişi tarafından okundu.

Okuyucu Yorumları
Haber Gönderin

LiberalGazete.com basın özgürlüğünün yaygınlaşması, var olan tüm düşüncelerin siyasi temsilcilerini kamuoyuna taşımayı amaç edinmiştir.

liberalgazete.com'un ticari bir faaliyeti yoktur.

  • bilgi@liberalgazete.com

KÜNYE

Yazar Olmak İstiyorum
Yazar Girişi
Üye Girişi
Üye Ol

E-Bülten Kayıt

Haberlerden anında haberdar olun!


Copyright © 2020 www.liberalgazete.com | Tüm hakları saklıdır.