Korona Virüs Haberleri Engelleniyor...
Korona Virüs Haberleri Engelleniyor...

HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, "Hasada çok az bir zaman kalmasına rağmen hala çayın taban fiyatı belirlenmedi. Çay alım politikaları koronavirüs koşullarına göre nasıl düzenlenecek bu belli değil. Kota ve kontenjan uygulaması devam edecek mi buna ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı." dedi.

Halkevleri'nin çay üreticilerinin sorunları ve koronavirüs koşullarında yapılması gerekenlere ilişkin açıklama yaptığını anımsatan Ersoy, Halkevleri'nin konuya ilişkin önerilerini anlattı.

ÇAYKUR'un bazı fabrikalarında koronavirüs taşıyan işçilerin tespit edildiğini ileri süren HDP'li Ersoy, ÇAYKUR Genel Müdürlüğünün ise bu konudaki haberleri engellemeye çalıştığını savundu. Ersoy, "Bu fabrikalarda üretilen çay bütün ülkeye dağıtılacak. Ürettiğiniz ve paketlediğiniz çayı ülkemizde milyonlar tüketecek. Bu, paket paket virüsün tüm Türkiye çapına yayılması anlamına geliyor. Burada yapılması gereken önlem almaktır, haberi yapan siteyi engellemek değildir. O yüzden fabrikalarda hijyen ve sağlık koşullarına azami dikkat gösterilmesi sadece Doğu Karadeniz bölge halkının değil, tüm Türkiye'de bütün halkın sağlığının güvence altına alınması için elzemdir." diye konuştu.

14.04.2020

Bu haber 214 kişi tarafından okundu.

Okuyucu Yorumları
Haber Gönderin

LiberalGazete.com basın özgürlüğünün yaygınlaşması, var olan tüm düşüncelerin siyasi temsilcilerini kamuoyuna taşımayı amaç edinmiştir.

liberalgazete.com'un ticari bir faaliyeti yoktur.

  • bilgi@liberalgazete.com

KÜNYE

Yazar Olmak İstiyorum
Yazar Girişi
Üye Girişi
Üye Ol

E-Bülten Kayıt

Haberlerden anında haberdar olun!


Copyright © 2020 www.liberalgazete.com | Tüm hakları saklıdır.