Çocuklarımızın Geleceği Masa Başında Sürekli Değiştiriliyor...
Çocuklarımızın Geleceği Masa Başında Sürekli Değiştiriliyor...

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi HDP Batman Milletvekili Mehmet Ruştu Tiryaki ve Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, merkezi sınav tarihlerini YÖK'ün ve MEB'in belirlediğini bildiklerini ancak bu yetkinin fiilen onların ellerinden alındığını öne sürdü.

Ruştu Tiryaki, sınav tarihlerinin erkene alınmasının toplumun hiçbir kesimince kabul görmediğini savundu.

Tamamen ekonomik nedenlerle böyle bir karar alındığına dair bir kanaat olduğunu savunan Tiryaki, "Bu ekonomik nedenin de turizm mevsiminin tam ortasında, temmuz ayı sonunda sınav yapılmasının turizm sektörünü olumsuz etkilemesi olduğu söyleniyor." diye konuştu.

Tiryaki, AK Parti'nin 10 ya da 100 yıl sonrasını düşünmediğini, güne odaklandığını, ülkenin gelecek hayalini kararttığını ileri sürdü.

"Masa başında sürekli değiştirdiğiniz bu tarihlerin konusu çocuklarımız, onların geleceği, onların umutlarıdır." diyen Tiryaki, çocukların geleceklerinin karartılmamasını istedi.

Kemal Bülbül de Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Bakanlığın yetkisinin elinden alındığı değerlendirmesinde bulundu.

Bülbül, sınavlara dair yapılan düzenlemede eğitim bilimiyle ilgili kurumların, eğitim sendikalarının, eğitim bilimcilerin, öğrencilerin ve öğrenci velilerinin sözlerinin, muhalefetin taleplerinin dikkate alınması gerektiğini düşündüğünü belirtti.

15.05.2020

Bu haber 715 kişi tarafından okundu.

Okuyucu Yorumları
Haber Gönderin

LiberalGazete.com basın özgürlüğünün yaygınlaşması, var olan tüm düşüncelerin siyasi temsilcilerini kamuoyuna taşımayı amaç edinmiştir.

liberalgazete.com'un ticari bir faaliyeti yoktur.

  • bilgi@liberalgazete.com

KÜNYE

Yazar Olmak İstiyorum
Yazar Girişi
Üye Girişi
Üye Ol

E-Bülten Kayıt

Haberlerden anında haberdar olun!


Copyright © 2020 www.liberalgazete.com | Tüm hakları saklıdır.